O awansie słów kilka…

O awansie słów kilka…

20.06.2023 przez tur1921
O awansie słów kilka…
W minioną niedzielę świętowaliśmy awans drużyny seniorów do klasy okręgowej.
Awans celebrowany był wspólnym piknikiem całej społeczności Tura: zawodnicy, kibice, rodzice, trenerzy, zarząd.
Wielu ludziom może się wydawać i być może mają trochę racji, iż dla takiego miasta jak Turek, awans do „okręgówki” nie powinien być sukcesem. Prawda jest jednak taka, iż czasy zawodowej piłki na poziomie I ligi w Turku minęły i prawdopodobnie przez najbliższe kilkanaście lat nie wrócą. Tegoroczny awans jest sukcesem, gdyż jest on zupełnie inny od tych, które miały miejsce w poprzednich latach. Najważniejszą różnicą jest zespół, który tego dokonał.
Był to z pewnością najmłodszy zespół seniorski w historii Tura. Regularnie w pierwszej 11 występowało 8-9 młodzieżowców, a w dodatku regularnie w podstawowym składzie występowała trójka 16 latków: Konrad Cieślak, Cyprian Oleksy, Konrad Peruga. Młoda ekipa uzupełniona została odrobiną doświadczenia w postaci zawodników młodych, ale doświadczonych grą w naszym klubie już wcześniej.
Dwa lata temu reaktywując zespół seniorów naszym celem było stworzenie drużyny w której grać będą chłopcy z Turku i najbliższej okolicy, by byli to chłopcy z którymi można się utożsamiać i aby byli realnym wzorem dla kolejnych roczników. Z radością obserwujemy na trybunach rodziców, znajomych i bliskich naszych zawodników którzy wspierają zespół nie tylko podczas meczów domowych, ale i wyjazdowych.
Drużynę wspierają, również zagorzali kibice którzy z klubem są od wielu lat, a po reaktywacji regularnie wspierają zespół w meczach u siebie jak i wyjazdowych napędzając zawodników do jak najlepszej gry.
Celem reaktywacji zespołu bylo stworzenie drużyny która bedzie wzbudzac zainteresowanie kibiców, oraz integrować społeczność wokół klubu niezależnie od poziomu ligi.
Osiągnięty awans nie jest sukcesem pojedynczych osób, a jest sukcesem całej społeczności bezpośrednio związanej z Turem. Miejmy nadzieje, że zbudowane fundamenty pozwolą stworzyć coś trwałego mimo ograniczonych możliwości, a pasja i zapał spowodują, że z przyjemnością będziemy patrzeć na dalszy rozwój tego projektu.
Dziękujemy wszystkim, którzy w różnej formie wspierali nas w mistrzowskim sezonie: