07.05.2023 17:00 A-klasa 2022/2023 2022/2023 20

Tur1921

Grom

Relacja z meczu Bartka Werbińskiego:

Przed dzisiejszym spotkaniem trudno było określić w jakiej formie znajduje się Tur. Ostatnie wyjazdowe spotkanie wygrane 0-5 mogło nieco rozbudzić wyobraźnię turkowskiej publiczności i z pewnością nieco zatarło mieszane uczucia kibiców po wymęczonym 1-0 z Liskowiakiem dwa tygodnie temu. W pamięci pozostał remis z rundy jesiennej po bardzo zaciętym spotkaniu w Malanowie. Pozytywne nastroje z pewnością przynosiły wyniki pozostałych spotkań, ekipy z Babiaka i Barłogów wysoko uległy swoim rywalom.

Pierwsze minuty meczu zdawały się potwierdzać najgorsze obawy, co do wyniku dzisiejszych zawodów. Najpierw rywale oddali dwa groźne strzały z bliskiej odległości, jednak na posterunku znakomicie zachował się 2 razy Kacper Majcherek, a groźne dośrodkowanie wybił Kuba Młynarski. Tur odpowiedział wyprowadzeniem piłki ze środka placu gry przez Maksima Czerniawkę, jednak Maciej Maliński znajdował się na spalonym.

Do 15 minuty mecz był dość wyrównany, można powiedzieć, że lepiej prezentowali się gracze Gromu. Jednak odpowiedź Tura była najlepsza, jakiej mogliśmy oczekiwać. Jakub Kordylewski znakomicie minął rywala w okolicach linii środkowej a następnie popędził lewym skrzydłem i oddał centrę prosto na nogę niepilnowanego Malińskiego, który po raz pierwszy ale nie ostatni dziś pokonał bramkarza gości.

Zawodnicy trenera Grzelaka postanowili pójść za ciosem, już chwilę po pierwszej bramce w polu karnym ciekawie dryblował Cyprian Oleksy. Następnie Bartek Tomczyk oddał strzał z okolicy 25 metra, który jednak obronił bramkarz. Tur próbował atakować prawą stroną, po raz kolejny groźnie urwał się Kordylewski. Goście odpowiadali głównie długimi przerzutami piłki w okolice szesnastki po stałych fragmentach gry. W 35 minucie strzelec gola zderzył się z bramkarzem gości, który ucierpiał w tym starciu, jednak był w stanie kontynuować grę.
Grę rozpoczynał rzut rożny. Znakomita kombinacyjna akcja z kornera duetu Oleksy-Czerniawka, po której piłka trafiła na głowę Malińskiego i w Turku mamy wynik 2-0. Goście odpowiedzieli w końcówce pierwszej połowy długim zagraniem na uwolnienie napastnika, jednak główkuje Kaczmarek, a łapie dobrze dysponowany dziś Majcherek.

Druga połowa rozpoczęła się dość leniwie, głównie walką na skrzydłach, dopiero w 52. minucie po samotnym rajdzie Marcel Kostrzewski strzela w światło bramki, jednak bramkarz „malanowiaków” nie dał się zaskoczyć. Riposta graczy gości natychmiastowa, dwa strzały broni jednak Kacper Majcherek. Na ciekawsze sytuacje kibice musieli poczekać do 60. minuty spotkania. Oleksy źle wykonuje rzut rożny, jednak odbiera futbolówkę i centruje do popularnego „Maliny”. Ten przyjmuje klatką i precyzyjnym strzałem kompletuje hat-trick.

Dosłownie po minucie od bramki na 3-0 największa kontrowersja w meczu. Sędzia główny nie odgwizduje ewidentnego rzutu karnego po faulu bramkarza gości na Malińskim. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Już w 64. minucie spotkania po przedłużonym dośrodkowaniu z lewej strony kolejny strzał oddaje „Malina” bramkarz jednak broni, lecz dobitka wślizgiem z najbliższej odległości rozwiewa szanse rywali na jakiekolwiek punkty. Tur – Grom 4-0.

Gra obu drużyn nieco się uspokoiła, składną akcje w kole środkowym przeprowadza duet Maliński-Oleksy. Ten ostatni podaje na prawą flankę do Kostrzewskiego, jednak nasza „dycha” niecelnie dośrodkowuje. W 74. minucie błąd popełnia golkiper Gromu, wychodząc z własnej bramki mija napastnika Tura, lecz strzał z ok. 18 metra jest niecelny. 2 minuty później kapitan Tura Kuba Młynarski przerzuca do Michała Dybusa, który położył bramkarza, minął stopera gości i podał do będącego na 8 metrze Malińskiego, płaskie uderzenie napastnika Tura zostało wybite z linii przez obrońcę Gromu. Goście ripostowali w 80 minucie najpierw po zamieszaniu na 16. metrze oddali bardzo niecelny strzał, chwilę później piłka z dalszej odległości kozłuje przed bramką i minimalnie mija poprzeczkę. W końcowych minutach podstawowego czasu do odnotowania kombinacyjna akcja zakończona niecelnym strzałem Dybusa i uderzenie kapitana Kuby Młynarskiego.

I kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 4-0, po zamieszaniu w polu karnym gości obrońcy Gromu po raz kolejny wybijają piłkę z linii bramkowej. Dopadł do niej Michał Dybus i podwyższył wynik na 5-0. Podwyższył a nie ustalił, mimo doliczonego czasu gry. Zrobił to dopiero Kuba Młynarski, który dobitką dobił rywala minutę później. W ostatniej chwili goście próbowali odpowiedzieć, jednak strzał z półwoleja był niecelny. Wynik pozostał niezmienny, zawodnicy i kibice Tur mogli świętować efektowną kanonadę nad Gromem, aż 6 do 0.

Ostatnie mecze Tura mimo małych problemów na początku rundy z pewnością napawają optymizmem. Obecnie podopieczni Konrada Grzelaka mają 8 punktów przewagi nad Nałęczem Babiak i 12 nad trzecią Teleszyną Przykona. Kolejnym rywalem 🟩🟨 będą rezerwy GKS Sompolno, które znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli a spotkanie tej kolejki z Górnikiem Kłodawa oddały walkowerem. Już w sobotę 14 maja na boisku w Sompolnie o godzinie 11:00