Seniorzy- celem jest awans

Seniorzy- celem jest awans

19.01.2023 przez tur1921
O przygotowaniach do rudny wiosennej, celach, oraz sytuacji kadrowej opowiedział trener drużyny seniorów Konrad Grzelak.
„Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy już 6 stycznia pierwszym wspólnym treningiem zespołowym. Poprzedni tydzień, jak i obecny zawodnicy przygotowują się indywidualnie realizując treningi biegowe. Do zajęć zespołowych wrócimy w przyszłym tygodniu, a 28 stycznia zagramy pierwszy sparing. Na ten moment mamy potwierdzonych siedem sparingów. Poza pierwszymi dwoma tygodniami zawodnicy trenować będą trzy razy w tygodniu.
Jeśli chodzi o kształt kadry to skupiłem się na tym, aby trzon zespoły pozostał niezmienny, a zarazem wpuścić do drużyny trochę powiewu świeżości. Na wiosnę na pewno nie zobaczymy Filipa Jarka, oraz Artura Mikosika. Na ten moment testujemy trzech zawodników, którzy najprawdopodobniej dołączą do zespołu. Jednym z nich jest doświadczony bramkarz, który po odejściu Filipa wzmocni solidnie rywalizację na tej pozycji. Ponadto z niecierpliwością czekam na powrót ważnych postaci naszego zespołu Tobiasza Adamczyka i Patryka Cieślaka, którzy od dłuższego czasu są kontuzjowani. Tobiasza pewnie wiosną jeszcze nie zobaczymy, ale jest duża szansa na powrót Patryka.
Cel na rundę wiosenną może być tylko jeden, czyli walka o utrzymanie pozycji lidera i awans. Najbliższe pół roku chciałbym również poświęcić na rozwój na poziomie seniorów kolejnych młodych zawodników z zespołu juniorów, a także zbudowanie takiego zespołu, który przyniesie wiele radości nie tylko w tym sezonie, ale i w kolejnym. Wraz z drużyną już dziś zapraszam na nasze wiosenne mecze!”