Podsumowanie roku 2022

Podsumowanie roku 2022

03.01.2023 przez tur1921
Zbliża się koniec roku, nadszedł więc czas podsumowań i podziękowań.
Nasz klub to grupy dziecięce, młodzieżowe, oraz zespół seniorów. Aktualnie w klubie trenuje 8 grup młodzieżowych, oraz zespół seniorski co daje około 170 zawodników. W minionym roku udało się zrealizować wiele inicjatyw dla dzieci i młodzieży naszego miasta gminy i powiatu. Zostały one opisane w osobnym poście do którego zapraszamy.
Od lipca ubiegłego roku reaktywowana została drużyna seniorów, która przystąpiła do rozgrywek. W tym roku reaktywowana drużyna, uzyskała awans do A-klasy i po rundzie jesiennej jest liderem tej ligi. Drużyna została stworzona w oparciu o młodych zawodników wielu jeszcze w wieku juniorskim. Początkowo byli to głównie zawodnicy z roczników 2004/2005. Mijająca runda pokazuje, że kolejne roczniki zaczynają odgrywać coraz większą role w pierwszym zespole. Przykładem są zawodnicy z rocznika 2007. Chcielibyśmy, aby co sezon najzdolniejsi zawodnicy z kolejnych roczników realnie zasilali drużynę seniorów Tur 1921 Turek. Jest to sformułowanie, które często używa się w wielu klubach również z wyższych lig. Często jednak nie ma to przełożenia na rzeczywistość. Naszym celem jako klubu jest jednak to, aby zespół seniorów był dla mieszkańców naszego miasta i powiatu, a w szczególności dla młodzieży trenującej w naszym klubie. Tak, aby każdy zdolny junior miał możliwość wejścia do tego zespołu i z biegiem czasu mógł odgrywać w nim znaczące role niezależnie od poziomu rozgrywkowego. W związku z tym rozwijając zespół seniorski chcemy rozwijać dzieci i młodzież naszego klubu, bo silne grupy młodzieżowe to silny zespół seniorów. Taki cel przyświecał nam w mijającym roku i tę misję chcielibyśmy realizować i rozwijać w przyszłym roku na miarę możliwości finansowych i organizacyjnych.
Wiele grup młodzieżowych, mecze ligowe, turnieje, wyjazdy, sprzęt, wynajem boisk, hal i wiele, wiele innych to duże wydatki. Dzięki pomocy i pracy wielu ludzi, dzieci i młodzież z Turku może rozwijać swoją pasje, propagować sport, a także reprezentować Turek.
Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować tym którzy byli z nami w 2022 roku.
Tym którzy wspierali nas finansowo, a także tym którzy wspierali nas w innych formach niż finansowych:
Speed Trans
Firma Zesiuk
Andrzej Kwiatkowski
Paweł Młynarski
Dziękujemy Firmie Rollotrans za współpracę w zakresie transportu zawodników na mecze i turnieje.
Dziękujemy trenerom naszego klubu:
Konrad Grzelak
Maciej Maliński
Michał Szymański
Kuba Młynarski
Piotr Bieniek
Sebastian Mikołajczyk
Grzegorz Dębowski
Opiece medycznej Panu Tadeuszowi Mączce.
Rodzicom naszych zawodników, bo bez ich pomocy wiele inicjatyw nie mogłoby się odbyć.
Dziękujemy również wszystkim kibicom którzy są znakomitym uzupełnieniem życia i działalności naszego klubu.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w 2022 roku, do zobaczenia w 2023. ?⚽️