Podsumowanie sezonu seniorów

Podsumowanie sezonu seniorów

12.07.2022 przez tur1921
Podsumowanie sezonu‼️‼️
Sezon 2021/2022 przeszedł do historii, nadszedł więc czas na podsumowanie i podziękowania.
Zarząd Tur 1921 Turek dziękuje przede wszystkim zawodnikom każdej z prowadzonych przez nas kategorii wiekowej od skrzatów do seniorów za wysiłek włożony w treningi, oraz walkę do końca podczas spotkań ligowych. Wasze zaangażowanie pokazuje, że warto inwestować w młodzież naszego klubu. W minionym sezonie czynny udział w treningach, oraz meczach udział wzięło 150 zawodników. Po raz pierwszy od kilku lat zaczęła funkcjonować drużyna seniorów, która stworzona z zespołu juniorów w pierwszym roku uzyskała awans. Sukcesy odnosiły również grupy młodzieżowe. Jesienią mistrzostwo i awans do ligi wojewódzkiej wywalczyli nasi trampkarze starsi, a mistrzostwo swojej ligi zdobyli również juniorzy młodsi. Wiosną postanowiliśmy rozwijać maksymalnie naszych zawodników biorąc udział w rozgrywkach ligi wojewódzkiej, lub starszej kategorii. Trampkarze nieźle zaprezentowali się w lidze wielkopolskiej w każdym meczu stawiając czoła rywalom. Zabrakło szczęścia w paru meczach i ostatecznie nasi zawodnicy zajęli 6 miejsce. Juniorzy młodsi zostali zgłoszeni do juniorów starszych. Mimo gry młodszymi rocznikami w silnej lidze w której rywalizowali z uznanymi klubami w regionie takimi jak chociażby Astra Krotoszyn, czy Pogoń Nowe Skalmierzyce udało się wywalczyć 4 miejsce. W młodszych kategoriach czyli trampkarz młodszy, młodzik młodszy jako klub skupiliśmy się na rozwoju indywidualnym zawodników i na tym, aby zawodnicy jak najwięcej rywalizowali w meczach. Po raz pierwszy stworzyliśmy drugą grupę młodzika młodszego, dzięki czemu wszyscy zawodnicy mogli brać udział w meczach ligowych. Cieszy nas zaangażowanie i poczynione postępy w tych grupach. Od kategorii orlik w dół zespoły nie grają na wyniki. Cieszy nas jednak postawa orlików, oraz żaków i skrzatów w swoich rywalizacjach. Przede wszystkim cieszy nas fakt, że przybywa coraz więcej dzieci w grupie chociażby żaków, którzy chcą reprezentować i rozwijać się w naszym klubie.
Łącznie nasze grupy rozegrały 257 spotkań. Liczba ta robi wrażenie, ale jeszcze większe może zrobić suma kosztów z nimi związana. Koszt jednego meczu wynosi od 180 zł, aż do 1500 zł. Najniższa stawka to mecz sparingowy rozegrany na własnym boisku(koszt sędziego, opieki medycznej), każdy mecz ligowy w zależności od kategorii jest już wyższy i wynosi kilkaset złotych. Wspomniane 1500 zł, taki maksymalny koszt to chociażby mecz wyjazdowy w Lesznie w lidze wojewódzkiej. Nie udałoby się zrealizować wielu celów, gdyby nie wsparcie samorządu, sponsorów, rodziców. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspierali nas w minionym sezonie.
Kierunek rozwoju klubu w poprzednim sezonie nastawiony był na inwestycje w młodzież i dzieci. Wydatki ponoszone przez klub maksymalizowane były w grupach młodzieżowych.
Podziękowania należą się również kibicom naszego klubu, którzy aktywnym dopingiem wspierali nasze drużyny nie tylko seniorów, ale również nasze grupy młodzieżowe.
Dziękujemy za okazane wsparcie w sezonie 2021/2022 razem tworzymy rodzinę Tur 1921 Turek: