Seniorzy pokonują GKS Rzgów

Seniorzy pokonują GKS Rzgów

08.05.2022 przez tur1921

Seniorzy pokonują GKS Rzgów 4-2. Bramki dla Tura Maliński x2, Kostrzewski, Skopiński.

 

W niedziele zespół seniorów przystąpił do ważnego spotkania z GKS Rzgów, który również bezpośrednio walczy o 2 miejsce dające awans do A-klasy. Zespół gości przystąpił do tego spotkania bardzo zmotywowany, zwycięstwo w Turku pozwoliłoby dogonić nasz zespół w tabeli. Drużyna ze Rzgowa nastawiła się na prostą grę czyli skuteczna gra w defensywie i akcje z kontry. W pierwszej połowie taktyka ta okazała się skuteczna, bo nasz zespół nie potrafił sforsować obrony gości, a dwie kontry rywali okazały się skuteczne i do przerwy Tur przegrywał 0-2. Biorąc pod uwagę ilość bramek strzelanych przez nasz zespół po przerwie, druga połowa zapowiadała się bardzo ciekawie. Drużyna Tura od początku ruszyła ostro do odrabiania strat. W 48 minucie udało się po raz pierwszy przełamać defensywę gości. Dokonał tego Jakub Skopiński, który wykorzystał dośrodkowanie Michała Szymańskiego i głową skierował piłkę do bramki. Pięć minut później straty z pierwszej połowy zostały odrobione. Dośrodkowanie z prawej strony Adama Oleksego i tym razem Maciej Maliński z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki. Tur coraz bardziej nacierał chcąc strzelić zwycięską bramkę. W 65 minucie Tur wychodzi wreszcie na prowadzenie. Świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Maciej Maliński i było 3-2. W 74 minucie końcowy wynik ustalił Marcel Kostrzewski strzelając na 4-2.
Zwycięstwo było dużym krokiem w kierunku awansu do A-klasy. Mecz przyniósł kolejny debiut zawodnika z rocznika 2005. W końcówce spotkania na boisku pojawił się Gabriel Janik dla którego były to pierwsze minuty w zespole seniorów. W kadrze meczowej znaleźli się również dwaj zawodnicy z rocznika 2006 Oliwier Szczesiak i Piotr Zieliński którzy jeszcze w tym sezonie zaliczą debiut w drużynie seniorów.
Skład: Filip Jarek-Bartłomiej Frątczak-Filip Staszak-Adam Oleksy-Gracjan Budka-Bartek Tomczyk-Jakub Skopiński-Franek Tomaszak-Michał Szymański-Marcel Kostrzewski-Maciej Maliński
Z ławki: Artur Mikosik, Filip Litwin, Tomasz Dróżdż, Gabriel Janik, Michał Juszczak
Na ławce: Oliwier Szczesiak, Piotr Zieliński
Trener: Konrad Grzelak