Tur 1921 Turek 6-3 Wicher Dobra

04.04.2022 przez tur1921
Inauguracja rundy wiosennej za nami.
W pierwszym meczu rundy wiosennej przyszło nam się zmierzyć z dobrze znanym Wichrem Dobra. Pojedynek ten zawsze przynosi duże zainteresowanie wśród kibiców naszego powiatu niezależnie od lig w których aktualnie występują oba zespoły. Dodatkowo o atmosferę na trybunach zadbali nasi kibice, którzy żywiołowo dopingowali zespół przez 90 minut.
Na boisku kibice mogli zobaczyć niezły otwarty mecz obfitujący w wiele okazji bramkowych, a także mogli obejrzeć aż 9 goli.
Mecz zaczął się rewelacyjnie bo w 26 sekundzie nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Dośrodkowanie Michała Szymańskiego na bramkę zamienił Maciej Maliński. Kilka minut później było już 2-0, a zespół z Dobrej był już na deskach. Niestety goście po rzucie rożnym złapali kontakt i mecz zrobił się bardzo ciekawy, a drużyny odpowiadały bramką za bramkę. Do przerwy padł wynik 4-2. Po przerwie nasz zespół osiągnął już większą przewagę stwarzając mnóstwo okazji w których przynajmniej połowa powinna zakończyć się bramkami. Ostatecznie Tur zwyciężył 6-3.
Bramki zdobyli Maciej Maliński x3, Jakub Skopiński, Marcel Kostrzewski, Artur Mikosik.
Warto odnotować że w pierwszej jedenastce wystąpiło 9 juniorow w tym pięciu z rocznika 2005, a w calym meczu zagralo az 11 zawodnikow w wieku juniora. Premierową bramkę w drużynie seniorów w meczu ligowym zanotował Jakub Skopiński (2005) gratulujemy👏
Skład: Filip Jarek-Bartłomiej Frątczak,Tobiasz Adamczyk,Michał Juszczak,Adam Oleksy-Bartek Tomczyk,Jakub Skopiński,Patryk Cieslak,Michał Szymański,Marcel Kostrzewski-Maciej Maliński
Z ławki: Artur Mikosik, Filip Litwin, Adam Kostrzewski, Gracjan Budka, Tomasz Dróżdż
Trener:Konrad Grzelak