Pomoc dla rodzin z Ukrainy

Pomoc dla rodzin z Ukrainy

02.03.2022 przez tur1921

Zarząd klubu postanowił włączyć się w pomoc osobom dotkniętym wojną i uciekającym z jej terenów. Przeznaczymy świetlice klubową dla tymczasowego zamieszkania rodzinom z Ukrainy. W związku z tym prosimy o pomoc w organizacji łóżek, śpiworów, pościeli czy też koców. Kontakt z prezesem klubu Arturem Poszwa 518-528-700

Szybkie działanie Prezesa klubu, oraz działaczy spowodowały, że nasz klub jest w stanie tymczasowo przyjąć kobiety z dziećmi z terenów wojennych. Dziękujemy wszystkim indywidualnym osobom które pomogły w zorganizowaniu lokum. Dziękujemy Ochotnicza Straż Pożarna Turek za przekazanie paczki pochodzącej ze zbiórki. Podziękowania należą się właścicielowi Brico Marche Turek, który przekazał piecyk gazowy do ogrzewania pomieszczenia.
Cieszymy się, że klub jak i społeczność z nim związana jest w stanie chociaż w niewielkim stopniu pomóc w tej tragicznej sytuacji w której z pewnością nikt z nas nie chciałby się znaleźć. A w tych trudnych czasach jako społeczeństwo stanęliśmy przed poważnym egzaminem i to od nas samych zależy czy ten egzamin z człowieczeństwa zdamy, a przy tym czy nasze młode pokolenia wyciągną od nas właściwe wzorce z takich sytuacji.
Nie odnosząc się do polityki, zależności, układów, za wojna kryją się dramaty zwykłych ludzi, a w szczególności dzieci. Jeśli uda się pomoc choć kilku osobom my jako społeczność klubu będziemy mogli być z tego dumni.