Turniej na 100-lecie klubu

Turniej na 100-lecie klubu

09.12.2021 przez tur1921

Wczorajsze obchody rozpoczęły się od turnieju seniorów w którym wystąpiło 8 zespołów Wicher Dobra, Gminny Klub Sportowy Rzgów, Gks Orzeł Kawęczyn, GKS Teleszyna Przykona, Klub Sportowy „Grom” Malanów, Znicz Władysławów i dwa młode zespoły Tura „żółci” i „biali”. Turniej był bardzo emocjonujący i zacięty. Ostatecznie zwyciężył Orzeł Kawęczyn, który pokonał w finale Znicz Władysławów. Trzecie miejsce wywalczył zespół Tura „żółci”, który pokonał w meczu o 3 miejsce Grom Malanów 1-0. Najlepszym strzelcem turnieju Kacper Koszela z zespołu Tura, najlepszym bramkarzem Oskar Tygielski, a najlepszym zawodnikiem Damian Gidelski z Orła. Pomiędzy spotkaniami turniejowymi nagrodzone zostały najmłodsze grupy dziecięce Tura skrzaty, orliki, młodzicy, trampkarze młodsi. Zawodnicy otrzymali medale, oraz upominki. Przed meczami półfinałowymi nagrodzeni złotymi medali zostali trampkarze starsi, oraz juniorzy. Medale wręczył wieceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Pietrzak. Dodatkowo trampkarze za awans do ligi wojewódzkiej otrzymali z rąk Paweł Kwiatkowski – Radny Rady Miejskiej nagrodę ufundowaną z diety radnego w wysokości 500 zł. Juniorzy za wygranie swojej ligi otrzymali nagrodę w wysokości 400 zł ufundowaną przez Pana Jacek Wzorek. W imieniu zespołów dziękujemy za ten gest docenienia sukcesów. Następnie rozegrano mecz byłych zawodników Tura przeciwko aktualnej drużynie Tura. Mecz pokazał, że wiek to tylko liczba, a doświadczenie wielu lat spędzonych na boisku jest wartością decydującą. Młodzi piłkarze Tura musieli uznać wyższość gości przegrywając 6-1. Na zakończenie wręczono podziękowania osobom, które przyczyniły się do rozwoju klubu działaczom, zawodnikom, trenerom.

Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego ze klub do dziś istnieje i łączy pokolenia. Nie jesteśmy w stanie indywidualnie wyróżnić wszystkich, którzy przez wiele lat dokładali chociażby małe cegiełki do funkcjonowania klubu.
Zarząd klubu chciałby przede wszystkim podziękować władzom samorządowym. Miasto Turek Official, które przez wiele lat jest głównym sponsorem klubu, przeznaczane dotacje przez lata są na rożnym poziomie, jednak to wpływy z miasta stanowią bardzo dużą część budżetu klubu.
Powiat Turecki – SPORT, oraz Gmina Turek również za wsparcie finansowe w ostatnich latach.
Byłemu prezesowi Paweł Młynarski, który przeprowadził klub w trudnych czasach. Wszystkim trenerom, aktualnym, oraz tym którzy pracowali w klubie w ostatnich latach to dzięki Wam kolejne pokolenia młodych zawodników rozwija swoją pasję do piłki nożnej. Działaczom, poprzednich kadencji zarządu, byłym zawodnikom, a także aktualnym zawodnikom, którzy kontynuują piękną tradycje klubu dzięki Wam klub może dalej prężnie się rozwijać, a Wasze sukcesy, wygrane mecze przynoszą radość wielu osobom. Wszystkim sponsorom, którzy przekazali chociażby najmniejszą kwotę na działalność klubu. Naszym kibicom Fanpage kibiców Tura Turek, którzy są z klubem na dobre i na złe.
Jako aktualny zarząd mając wiele planów, liczymy, że klub nadal będzie bliski wielu osobom, że przy pomocy wielu ludzi będziemy w stanie pisać kolejne piękne karty historii, dalej łącząc pokolenia mieszkańców miasta, gminy i powiatu.

 

Turniej na 100 lecie Tur GrA

Turniej na 100 lecie Tur GrA

Turniej na 100 lecie Tur GrA

Turniej na 100 lecie Tur GrA

Turniej na 100 lecie Tur GrA

Turniej na 100 lecie Tur GrA

100 lecie Tur GrA

PosDrużynapktbb+-mzrp
198803300
261763201
31-4153012
41-5273012
Turniej na 100 lecie Tur GrB

Turniej na 100 lecie Tur GrB

Turniej na 100 lecie Tur GrB

Turniej na 100 lecie Tur GrB

Turniej na 100 lecie Tur GrB

Turniej na 100 lecie Tur GrB

100 lecie Tur GrB

PosDrużynapktbb+-mzrp
175723210
272533210
33-1453102
40-65113003