Sparta Sklejka Orzechowo- Tur 1921 Turek 4:0, weryfikacja wyniku meczu

Sparta Sklejka Orzechowo- Tur 1921 Turek 4:0, weryfikacja wyniku meczu

03.10.2021 przez tur1921

Mecz został zweryfikowany jako walkower 4:0 dla Sparty.

W trakcie tygodnia otrzymaliśmy informacje ze mecz juniorów ze Spartą Orzechowo został zweryfikowany jako walkower. Jako klub chcielibyśmy się odnieść i opisać cała tą sytuacje. Nasz zespół w poprzedniej kolejce wybrał się na daleki wyjazd do Orzechowa. Zaraz po zjawieniu się na miejscu gospodarze przedstawili pismo, iż chcą sprawdzić tożsamość wszystkich zawodników naszego zespołu (mimo iż regulamin pozwala sprawdzenie 4 ). Niestety regulamin mówi również o tym ze zawodnik musi posiadać przy sobie legitymacje. Na taka sytuacje ewidentnie liczyli gospodarze, którzy nie chcieli rozgrywać nawet tego spotkania licząc, że któryś z naszych zawodników nie zabrał legitymacji. Pech chciał, iż dwójka naszych zawodników legitymacje musiała zostawić w szkole i takowych nie posiadała przy sobie. Posiadali jednak w telefonie zdjęcie owej legitymacji wraz z wizerunkiem. Sędzina tego spotkania stwierdziła iż tożsamość nie budzi wątpliwości. Zagrywka gospodarzy nie udała się bo mecz się odbył a nasi juniorzy rozgromili rywali 10-4. Zachowanie trenera, oraz prezesa Sparty było bardzo niestosowne ewidentnie wykazując zamiar nierozegrania meczu i zdobycie walkowera. Po całym zamieszaniu nikt z gospodarzy nawet nie podpisał sprawozdania gdyż sędzina stwierdziła, iż tożsamość nie budzi wątpliwości. W tygodniu okazało się, że WZPN przyznał walkowera zespołowi gospodarzy.
Jako klub wpajamy zawodnikom, ze wyniki można osiągać tylko ciężka i systematyczną pracą. Niestety nie w każdym klubie panują takie standardy i młodzież uczy się cwaniactwa, kombinowania w celu uzyskania złudnych korzyści. Czy ten walkower w czymś pomoże zespołowi z Orzechowa? Śmiemy wątpić. Zadaniem trenera w tej grupie wiekowej powinno być odpowiednie przygotowanie zawodników, aby mogli oni już za chwile rywalizować na poziomie seniorów w swoim klubie. Czy szukanie walkowera przyczyni się do rozwoju tej młodzieży? Raczej nie, uczy jednak cwaniactwa, kombinowania. Rozumiemy gdyby były przesłanki, ze faktycznie Ci zawodnicy nie są uprawnieni ale sama sędzina stwierdziła, iż tożsamość nie budzi wątpliwości. Nie zgadzamy się z decyzja WZPN, wiemy ze są regulaminy, jednak czasem życie jedno, a regulamin drugie i można inaczej spojrzeć na sprawę, gdzie wyraźnie w sprawozdaniu padło „tożsamość nie budzi zastrzeżeń”.
Często można słyszeć narzekania, ze brakuje zawodników do gry na poziomie A,B klasy, czy ligi okręgowej szczególnie wśród młodzieży, jednak czy my jako kluby czy tez środowisko piłkarskie uczymy zdrowej rywalizacji pasji radości z gry, podnoszenia swoich umiejętności, aby wygrać na boisku. Ten przykład pokazuje, że nie zawsze.
Wiemy, że decyzja nie zostanie cofnięta, jednak być może trzeba pochylić się nad zapisem regulaminu, skan dowodu/legitymacji, czy też zdjęcie tego dokumentu powinno zostać uwzględnione szczególnie w grupach młodzieżowych. Inaczej coraz częściej będzie dochodzić do sytuacji, że zespoły przegrywające będą liczyć, że któryś z zawodników drużyny przeciwnej nie zabierze ze sobą legitymacji.

PS. Decyzja o walkowerze pojawiła się dość szybko, jednak informacji o tym, że drużyna z Dąbia w tej kolejce nie dojedzie na mecz WZPN niestety nie raczył nam przekazać mimo, iż sędzia otrzymał taką informacje już w piątek w związku z czym nasz klub musiał ponieść koszty wynajmu boiska i opieki medycznej mimo, iż mecz się nie odbył. Szkoda, że od klubów wymaga się coraz więcej i nanosi coraz większe opłaty, a ze strony związku czasem brakuje profesjonalnego działania jak chociażby w przypadku przekazania informacji o nie odbyciu się meczu mimo, iż wyznaczony sędzia takową informacje otrzymał w piątek.

Wielkopolski ZPN
KS Sparta „Sklejka” Orzechowo

25.09.2021
4 - 0
Pełny czas

Wyniki

DrużynaGoalsWynik
Sparta4Win
Tur19210Loss

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon Kolejka
25.09.2021 10:00 B1 2021/2022 2021/2022 4

Sparta

Tur1921

B1 2021/2022

PosDrużynapktbb+-mzrp
1181225138602
2152542178503
313322198413
47-1414288215
56-2612388206