Tur 1921 Turek- Górnik Konin 1:3, c1

03.06.2021 przez tur1921

Powalczyli z liderem!
W zaległym meczu I Ligi Wojewódzkiej podejmowaliśmy dziś na własnym stadionie lidera rozgrywek Górnika Konin.

Mecz zapowiadał się na bardzo ciężki biorąc pod uwagę jesienny mecz w Koninie, gdzie przegraliśmy 13-0, czy też letni sparing w którym przegraliśmy 8-0.
Wyszliśmy na to spotkanie bardzo zmotywowani z chęcią zagrania dobrego meczu. Zaczęliśmy dobrze jednak rywale strzałem z dystansu wyszli na prowadzenie. Odpowiedzieliśmy dwoma sytuacjami w jednej z nich sam na sam znalazł się Stanisław Rygiel, jednak górą był bramkarz Górnika. Po dobrym okresie błąd, złe podanie do rywala i Górnik w sytuacji sam na sam podwyższa na 2-0. Do przerwy 2-0.

Po przerwie zaczęliśmy dobrze. Świetny strzał Cypriana Oleksego z rzutu wolnego kapitalnie obronił bramkarz gości. Kilka minut później bardzo dobrze założyliśmy pressing pod bramką rywala, odebraliśmy piłkę, świetnie z piłką zabrał się Cyprian Oleksy i zdobył bramkę na 1-2. W końcówce meczu goście zdobyli bramkę na 3-1 i takim wynikiem zakończył się mecz.
Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, mimo iż wielu zawodników było młodszych od rywali i ustępowało warunkami fizycznymi to walką i ambicją nadrabiało. Kolejny mecz w którym nie zdobywamy punktów, jednak cieszy indywidualny rozwój wielu zawodników, który widać gołym okiem.