Harmonogram rundy wiosennej WZPN

Harmonogram rundy wiosennej WZPN

25.12.2020 przez tur1921

ROZGRYWKI MŁODZIEŻOWE

Od 20 marca rywalizować o punkty będą zespoły młodzieżowe w ligach wojewódzkich. Termin inauguracji zmagań w poszczególnych grupach uzależniony jest od ich liczebności i prezentuje się następująco:
A1-A2 Junior – 20 marca
B1 Junior Młodszy (grupa 1 i 2) – 10 kwietnia
B2 Junior Młodszy (grupa 1 i 2) – 3 kwietnia
C1 Trampkarz (grupa 1)    – 27 marca
C1 Trampkarz (grupa 2) – 10 kwietnia
C2 Trampkarz (grupa 1 i 2) – 3 kwietnia
D1 Młodzik (grupa 1 i 2) – 20 marca
D2 Młodzik (grupa 1) – 10 kwietnia
D2 Młodzik (grupa 2) – 27 marca

Wszystkie kolejki zostały zaplanowane na następujące po sobie weekendy z wyłączeniem „majówki” – wówczas mecze rozegrają tylko zespoły w najliczniejszych rozgrywkach Juniorów oraz Młodzików D1. Ponadto ci ostatni mierzyć się będą o punkty również w Boże Ciało, 3 czerwca. Dla pozostałych zespołów dwa wskazane terminy zostały określone jako rezerwowe do rozgrywania meczów przełożonych. Podobnie jak w przypadku rozgrywek seniorskich, Wydział Gier i Ewidencji będzie je stosował w sytuacji, gdy kluby nie będą mogły same dojść do porozumienia w sprawie nowych terminów.

Wiosną walka o awans do Centralnej Ligi Juniorów toczyć się będzie w ligach Juniora Młodszego B2 i Trampkarza C2. Zwycięzcy grup ligowych by dostać się na szczebel centralny, będą musieli przejść dwustopniowe baraże – najpierw wewnętrzne o miano najlepszej drużyny Wielkopolski (12 i 16 czerwca), a następnie właściwe baraże o CLJ z zespołem z innego województwa (20 i 27 czerwca).

W pozostałych ligach wojewódzkich sezon zakończą spotkania pomiędzy zwycięzcami grup w danych kategoriach o Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN. Wszystkie odbędą się w weekend 19/20 czerwca.

Młodzież - wiosna 2021

Inauguracja zmagań w ligach okręgowych będzie zależeć od liczebności poszczególnych grup. Wydział Gier i Ewidencji pracuje obecnie nad opracowaniem harmonogramu rozgrywek niższego szczebla. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione do końca roku.