Oranje Konin- Tur 1921 Turek 6:0, C1

25.09.2020 przez tur1921

Konin ul. Łężyńska

Oranje Sport Konin-  Tur 1921 Turek 6:0 (1:0)

W kolejnym meczu rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Wojewódzkiej wybraliśmy się do Konina na mecz z Oranje, ubiegłorocznym mistrzem ligi wojewódzkiej, który gdyby nie pandemia koronawirusa walczyłby w barażu o Centralną Ligę Juniorów U15. My jako beniaminek ligi jechaliśmy z myślą nawiązania walki niezależnie od wyniku meczu.
Początek był bardzo dobry w naszym wykonaniu, nasi zawodnicy byli dobrze zorganizowani w defensywie wzajemnie się asekurując, udało się przeprowadzić również kilka groźnych kontrataków. Niestety w doliczonym czasie gry pierwszej połowy gospodarze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego objęli prowadzenie. Bramka ta podcięła nam skrzydła. Na drugą polowe zawodnicy wyszli zmotywowani, jednak Oranje wrzuciło wyższy bieg i w kilka minut straciliśmy trzy bramki i zrobiło się 4-0. Mimo niekorzystnego wyniku nasz zespół stworzył sobie dwie, trzy doskonale sytuacje, które powinny zakończyć się chociaż jedną bramką. W końcówce rywale zdobyli jeszcze dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 6-0. Gratulujemy drużynie rywali, bilans bramkowy 27-2 w pięciu meczach robi naprawdę wrażenie.

„Jechaliśmy do Konina walczyć o zwycięstwo tak jak w każdym meczu, mimo że wiedzieliśmy o tym że na ten moment Oranje przewyższa swoim poziomem większość zespołów w tej lidze strzelając w pierwszych kolejkach ponad 20 bramek. Na odprawie przed meczowej przytoczyliśmy sobie cytat „dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”. Uważam, że chłopcy, mimo kryzysu na początku drugiej połowy dali z siebie wszystko i walczyli do samego końca meczu stwarzając sobie mimo wysokiego wyniku kilka dobrych okazji. W wielu momentach mimo presji rywali próbowali utrzymywać się przy piłce. Wiadomym było, że pojawią się błędy jednak jest to nieodłączny element piłki młodzieżowej. Gratuluje rywalom zwycięstwa, a swoim zawodnikom dziękuję za oddany wysiłek na boisku i pracujemy dalej!” – podsumował trener