Zmiany w kadrze trenerskiej Tur 1921 Turek.

Zmiany w kadrze trenerskiej Tur 1921 Turek.

30.07.2020 przez tur1921

W lipcu doszło do kilku zmian w kadrze trenerskiej naszego klubu. Po wielu latach zakończyła się współpraca z trenerami Januszem Modrzejewskim i Przemysławem Witkowskim. Dziękujemy obu trenerom za wkład w rozwój klubu i wieloletnią pracę z młodzieżą Tur 1921 Turek. W związku ze zmianami drużynę Orlik E1 objął dotychczasowy trener drużyny seniorów Bartosz Grabowski, zespół młodzika D1 przejął trener Michał Szymański, a najmłodsze roczniki będą pod opieką trenera Piotra Bieńka. Po rozwiązaniu drużyny seniorów nasz klub postanowił całe swoje zaangażowanie i energię przełożyć na drużyny młodzieżowe. Aktualnie w klubie prowadzonych będzie 5 grup młodzieżowych:
Junior Młodszy 2004/2005
Trampkarz Starszy 2006/2007
Młodzik Starszy 2008/2009
Orlik E1 2010-2011

Żak 2012 i młodsi

http://tur1921.pl/kadra-trenerska/
Dwa najstarsze zespoły występować będą w rozgrywkach ligi wojewódzkiej, a pozostałe w ligach okręgowych. Klub zamierza stworzyć naszej młodzieży jak najlepsze warunki do rozwoju wprowadzając wiele nowych zmian. Jedną ze zmian jest chociażby większa liczba jednostek treningowych, czy tez częste gry sparingowe. Po kilku zmianach w szkoleniu najlepsi zawodnicy z najstarszych grup odbywają tygodniowo 5-6 jednostek treningowych dodatkowo dostają również szansę rywalizacji w roczniku starszym. Chcemy aby chłopcy tutaj na miejscu mieli rozwój zbliżony do wielu Szkół Mistrzostwa Sportowego w większych miastach. Kolejnym elementem wprowadzonym przez klub będzie co roczny Turnej im. Mariana Donarta, który będzie organizowany cyklicznie dla grup młodzieżowych, aby w ramach turnieju rywalizować z najlepszymi zespołami z regionu, ale i nie tylko. Przed klubem wiele zmian i pracy, ale dzięki zaangażowaniu mamy nadzieje ze za jakiś czas staniemy się jednym z wiodących klubów w regionie w szkoleniu młodzieży, a nasi wychowankowie będą mieli możliwość rywalizacji na najwyższych szczeblach, a być może wielu z tych chłopaków trenujących w klubie za jakiś czas ponownie stworzy zespół seniorski reprezentujący nasze miasto.