Nowe zasady organizacji wydarzeń sportowych

Nowe zasady organizacji wydarzeń sportowych

27.07.2020 przez tur1921

Od soboty 25 lipca wchodzą w życie nowe zasady organizacji wydarzeń sportowych. Dzięki zmianom na trybunach może pojawić się więcej kibiców.

Rozporządzenie z dnia 24 lipca w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zastępuje poprzedni akt uchwalony przed nieco ponad miesiącem. Najważniejsze zmiany dotyczą liczby uczestników sportowej rywalizacji jak i publiczności. Od dziś na wszystkich obiektach sportowych (nie tylko otwartych i półotwartych) może pojawiać się do 50% widowni. Co do zasady, co drugie miejsce powinno pozostać wolne, by zachować bezpieczne odstępy. W opublikowanym rozporządzeniu utrzymano za to nakaz organizacji wydarzeń na otwartym powietrzu poza obiektami sportowymi – bez udziału publiczności.

Drugą ważną zmianą jest zwiększenie liczby uczestników współzawodnictwa sportowego do 250 osób. Do tej pory dopuszczalna była liczba 150 uczestników we wszelkiego rodzaju wydarzeniach i zajęciach.

Ponadto zmniejszono został tzw. dystans społeczny, jaki należy zachowywać w przestrzeni publicznej, z 2 do 1,5 metra. W mocy pozostają wszelkie inne zasady związane z reżimem sanitarnym.

źródło: https://wielkopolskizpn.pl/aktualno%C5%9Bci/nowe-zasady-organizacji-wydarze%C5%84-sportowych/