Rozgrywki B – klasy – podział na grupy- komunikat WZPN

Rozgrywki B – klasy – podział na grupy- komunikat WZPN

02.07.2020 przez tur1921

 

Akces gry na najniższym szczeblu seniorskim wyraziło 116 zespołów. Ze względu na bardzo nierównomierne rozmieszczenie geograficzne zespołów nie było możliwe utworzenie jednakowo licznych grup, dlatego dokonano podziału w dwóch wariantach – grup 7-zespołowych oraz 12/13-zespołowych. Składy poszczególnych grup prezentują się następująco:

 

W przypadku grup mniejszych rozgrywki toczyć się będą systemem czterorundowym. Zespoły rozegrają ze sobą mecz i rewanż zarówno jesienią jak i wiosną. Tym samym łącznie w sezonie wyjdą na boisko 24 razy. Taką samą liczbę spotkań rozegrają drużyny w grupach 13-zespołowych. Dla drużyn z grup liczących po 12 zespołów liczba meczów w sezonie wyniesie 22.

Awans do Klasy A łącznie wywalczy 18 zespołów – po dwie najlepsze ekipy z grup liczniejszych (1-8), a także mistrzowie grup siedmiozespołowych (9-10). Rozpoczęcie sezonu w Klasie B zaplanowano na 15 sierpnia. Wcześniej, bo 1 sierpnia, zgłoszone zespoły tego szczebla przystąpią do rywalizacji w Pucharze Polski. Szczegółowe terminarze ligowe zostaną przedstawione w najbliższych dniach, nie później niż do 10 lipca